Pertlenon - Urea peroxydata - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wodoronadtlenek mocznika
Postać tabletki
Kategoria Dermatologia
Specjalności Stomatologia ogólna
Dermatologia i wenerologia
Działanie odkażające

Wskazania:

Sporządzony z tabletek roztwór 3% stosuje się do użytku zewnętrznego: do odkażania i przemywania zanieczyszczonych a zwłaszcza ropiejących ran, przy zdejmowaniu przyschniętych opatrunków. Roztwór 0,3% służy do płukania jamy ustnej, gardła, dziąseł, w stanach zapalnych i zakażeniach jamy ustnej.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Przygotowanie 3% roztworu nadtlenku wodoru (woda utleniona): rozpuścić 10 tabletek w pół szklanki przegotowanej wody. Przygotowanie 0,3% roztworu nadtlenku wodoru: rozpuścić 1 tabletkę w pół szklanki przegotowanej wody. Nie połykać przy płukaniu jamy ustnej i gardła 0,3% roztworem wody utlenionej. Nie należy stosować leku Pertlenon: na świeże, krwawiące oraz rozległe rany, w bardzo ostrych, wrzodziejących zapaleniach dziąseł, gdyż może dojść do uszkodzenia błony śluzowej.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.