Terpichol - Borneolum, Camphenum, Cyneolum, Mentholum, Menthonum, alfa-Pinenum, beta-Pinenum, Antrapurolum, Oleum olivarum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania

Kamica pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, zaburzenia czynności wątroby, stany skurczowe dróg żółciowych i kolka żółciowa.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kapsułka 2-4 razy dziennie. Młodzież powyżej 12 roku życia 1 kapsułka 1-2 razy dziennie.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ostry stan zapalny dróg żółciowych, marskość wątroby, stany zapalane w obrębie przewodu pokarmowego, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Reakcje alergiczne, odbijanie, nieprzyjemny smak w ustach.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.