Citroaron - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład witamina C (kwas askorbinowy)
sok z aronii
wyciąg z grejpfruta
Postać syrop
drażetki
krople
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Pediatria
Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w witaminę C

Wskazania:

Zaleca się stosować: w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę i przeziębienie,  w okresie wzmożonego zapotrzebowania organizmu na witaminy, np. podczas rekonwalescencji (m.in. po antybiotykoterapii),  jako uzupełnienie diety w bioflawonoidy i witaminę C,  wspomagająco przy oczyszczaniu organizmu z toksyn (regulują trawienie, poprawiają perystaltykę jelit i przemianę materii).

Dawkowanie:

Krople: Dzieci powyżej 3 roku życia: 3 razy dziennie po 5 kropli. Powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie po 10-20 kropli. Krople należy przyjmowac zawsze w formie rocieńczonej - należy rozcieńczyć w 100-200 ml wody lub soku owocowego. Przed użyciem wstrząsnąć. Syrop: Dzieci powyżej 3 roku życia 1 łyżeczka dziennie (5ml). Powyżej 12 roku zycia 2 razy dziennie 1 łyżeczka. Drażetki: 1-2 drażetki dziennie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, przyjmujesz:  glikozydy nasercowe i inne leki nasercowe, leki na nadciśnienie. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.  

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.