Apatinac - Hypericum perforatum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg suchy z ziela dziurawca
Postać tabletki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przeciwdepresyjne

Wskazania:

Łagodne zaburzenia nastroju typu depresyjnego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 tabletkę raz dziennie, przyjmować po posiłku. Działanie występuje po 10-14 dniach regularnego stosowania. Kuracja powinna trwać kilka tygodni.   Uwaga! Jeśli po 4 do 6 tygodniach stosowania preparatu nie nastąpi poprawa, leczenie powinno być przerwane.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.    

Możliwe skutki uboczne:

Preparat może zwiększać fotowrażliwość skóry, szczególnie u osób o jasnej karnacji, dlatego podczas leczenia należy unikać ekspozycji na światło słoneczne.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu i promieniowanie UV.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwdepresyjne, warfarynę, cyklosporynę, teofilinę, digoksynę.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży,a także gdy karmisz piersią.