Lekopedia

Encyklopedia leków dostarczy Ci wyczerpujących informacji o działaniu, składnikach, zastosowaniu i dawkowaniu lekarstw i suplementów diety. By znaleźć interesujący Cię preparat, skorzystaj z wyszukiwarki leków lub wybierz specjalność z listy poniżej. W wyszukiwarce możesz również wyszukać substancje czynne leków.

Alfabetycznie

1 2 4 5 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Apatinac - Hypericum perforatum - zastosowanie i działanie lecznicze

Podstawowe informacje
Skład wyciąg suchy z ziela dziurawca
Postać tabletki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przeciwdepresyjne
PREPARATY PODOBNE
Depribon, kapsułki, 30 szt
Depribon, kapsułki, 60 szt
Deprim Forte, kapsułki twarde, 425 mg, 20 szt
Deprim, tabletki powlekane, 30 szt
Deprim, tabletki powlekane, 90 szt
Hyperherba, tabletki, 330 mg, 20 szt

Promocja

Hyperherba, tabletki, 330 mg,

5.49 zł 8.01 zł
Hyperherba, tabletki, 330 mg, 60 szt

Promocja

Hyperherba, tabletki, 330 mg,

15.99 zł 22.57 zł
Intractum Hyperici, wyciąg z dziurawca, 100 ml
Melissed, syrop (Hasco), 125 g
Nervomix Forte, kapsułki twarde, 20 szt.

Promocja

Nervomix Forte, kapsułki

12.99 zł 15.64 zł
Nervomix Forte, kapsułki mieszanka ziołowa, 60 szt.

Promocja

Nervomix Forte, kapsułki

23.49 zł 27.42 zł
Opis rozszerzony leku

Wskazania:

Łagodne zaburzenia nastroju typu depresyjnego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 tabletkę raz dziennie, przyjmować po posiłku. Działanie występuje po 10-14 dniach regularnego stosowania. Kuracja powinna trwać kilka tygodni.   Uwaga! Jeśli po 4 do 6 tygodniach stosowania preparatu nie nastąpi poprawa, leczenie powinno być przerwane.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.    

Możliwe skutki uboczne:

Preparat może zwiększać fotowrażliwość skóry, szczególnie u osób o jasnej karnacji, dlatego podczas leczenia należy unikać ekspozycji na światło słoneczne.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu i promieniowanie UV.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwdepresyjne, warfarynę, cyklosporynę, teofilinę, digoksynę.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży,a także gdy karmisz piersią.

Preparaty podobne:

Depribon, kapsułki, 30 szt Depribon, kapsułki, 60 szt Deprim Forte, kapsułki twarde, 425 mg, 20 szt Deprim, tabletki powlekane, 30 szt Deprim, tabletki powlekane, 90 szt Hyperherba, tabletki, 330 mg, 20 szt Hyperherba, tabletki, 330 mg, 60 szt Intractum Hyperici, wyciąg z dziurawca, 100 ml Melissed, syrop (Hasco), 125 g Nervomix Forte, kapsułki twarde, 20 szt. Nervomix Forte, kapsułki mieszanka ziołowa, 60 szt.

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Blue Monday: powód do smutku czy wymysł naukowca?

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.