Lekopedia

Encyklopedia leków dostarczy Ci wyczerpujących informacji o działaniu, składnikach, zastosowaniu i dawkowaniu lekarstw i suplementów diety. By znaleźć interesujący Cię preparat, skorzystaj z wyszukiwarki leków lub wybierz specjalność z listy poniżej. W wyszukiwarce możesz również wyszukać substancje czynne leków.

Alfabetycznie

1 2 4 5 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż

Ulotka wyrobu medycznego - działanie, zastosowanie

Isla-Moos - zastosowanie i działanie

Podstawowe informacje
Skład wyciąg wodny z porostu islandzkiego
Postać pastylki do ssania
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna Otolaryngologia
Działanie powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła
PREPARATY PODOBNE
Porislan, pastylki do ssania, z witaminą C, 36 szt

Promocja

Porislan, pastylki do ssania,

6.99 zł 14.05 zł
Fiorda, pastylki do ssania, o smaku czarnej porzeczki, 30 szt.

Promocja

Fiorda, pastylki do ssania, o

11.99 zł 14.16 zł
Fiorda, pastylki do ssania o smaku cytryny, 30 szt

Promocja

Fiorda, pastylki do ssania o

11.99 zł 14.16 zł
Herbitussin Kaszel, pastylki do ssania, 12 szt
Isla-Cassis, pastylki do ssania, 30 szt
Gardlox, pastylki do ssania, ziołowe o smaku wiśniowym, 16 szt
Natursept kaszel, pastylki do ssania, 18 szt.

Promocja

Natursept kaszel, pastylki do

7.99 zł 9.57 zł
Isla-Mint, pastylki do ssania, 30 szt

Promocja

Isla-Mint, pastylki do ssania,

11.99 zł 16.69 zł
OFERTA PORTALU doz.pl
Isla-Moos, pastylki do ssania, (InPharm), 30 szt
Isla-Moos, pastylki do ssania, 30 szt.

Promocja

Isla-Moos, pastylki do ssania,

11.99 zł 16.69 zł
Opis rozszerzony wyrobu medycznego

Wskazania:

Kaszel i chrypa, silne obciążenie strun głosowych (śpiewacy, lektorzy, nauczyciele, wykładowcy), dolegliwości spowodowane suchym powietrzem (np. w okresie grzewczym), dolegliwości powstałe przy ograniczonym oddychaniu przez nos. B

Dawkowanie:

Doustnie. Ssać powoli 1-2 pastylki kilka razy dziennie. Preparat można stosować przez dłuższy czas. W przypadku braku poprawy po 10 dniach stosowania, należy zasięgnąć porady lekarza. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Brak przeciwwskazań do stosowania preparatu w ciąży i przy karmieniu piersią.

Preparaty dostępne w sprzedaży:

Isla-Moos, pastylki do ssania, (InPharm), 30 szt Isla-Moos, pastylki do ssania, 30 szt.

Preparaty podobne:

Porislan, pastylki do ssania, z witaminą C, 36 szt Fiorda, pastylki do ssania, o smaku czarnej porzeczki, 30 szt. Fiorda, pastylki do ssania o smaku cytryny, 30 szt Herbitussin Kaszel, pastylki do ssania, 12 szt Isla-Cassis, pastylki do ssania, 30 szt Gardlox, pastylki do ssania, ziołowe o smaku wiśniowym, 16 szt Natursept kaszel, pastylki do ssania, 18 szt. Isla-Mint, pastylki do ssania, 30 szt

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Jesienne przeziębienie u dzieci

Anna Granowska

2012-10-10

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.