Tussipect (drażetki) - Ephedrini hydrochloridum, Glycyrrhiza glabra, Saponinum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład chlorowodorek efedryny
saponiny
wyciąg suchy z korzenia lukrecji
Postać drażetki
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie wykrztuśne
przeciwzapalne
odkażające

Wskazania:

Kaszel oraz stany zapalne górnych dróg oddechowych i oskrzeli.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania określa lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Po przedawkowaniu może wystąpić wzrost ciśnienia krwi oraz pobudzenie psychiczne (ze względu na obecność efedryny).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz chorobę wrzodową żołądka. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające efedrynę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.