Tantum - Benzydamini hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Obwodowa niewydolność żylna i jej objawy kliniczne (obrzęki kostek, uczucie ciężkości kończyn, kurcze nocne, bóle i drętwienia spowodowane zastojem żylnym). Leczenie wspomagające zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych, zespoły pozakrzepowe, następstwa leczenia operacyjnego żylaków, zaburzenia krążenia kończyn dolnych w przebiegu ciąży. Bóle mięśniowe, zapalenie ścięgien, zapalenie kaletek maziowych, stłuczenia, skręcenia, naderwanie mięśni. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych (również kobiet  w ciąży), dzieci.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Nakładać 2-3 razy dziennie cienką warstwę żelu na skórę, w miejscu występowania dolegliwości. Lekko wcierać aż do całkowitego wchłonięcia. Preparatu nie należy stosować w pobliżu oczu, na błony śluzowe oraz na zmiany z przerwaniem ciągłości skóry. W czasie leczenia zalecane jest unikanie ekspozycji na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Możliwe skutki uboczne:

Długotrwałe stosowanie może spowodować reakcję uczuleniową.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.