Royal Jelly z Mleczkiem Pszczelim, syrop dla dzieci - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Brak apetytu u dzieci, obniżona odporność, wyczerpanie fizyczne i psychiczne, częsta zapadalność na infekcje wirusowe, bakteryjne, brak energii, zmęczenie, osłabienie, profilaktycznie po przebytej antybiotykoterapii, rekonwalescencja.

Dawkowanie:

Preparat do stosowania doustnego. Przeznaczony dla dzieci. Dawkowanie: 1 łyżeczka do herbaty syropu 1 - 3 razy dziennie, najlepiej przed jedzeniem przez okres od 2 tygodni do miesiąca. Po dwutygodniowej przerwie kurację można wznowić. Preparat można rozpuścić w każdym ciepłym płynie.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić duszność, kaszel, skurcz oskrzeli u osób nadwrażliwych, uczulonych na sładniki preparatu.

Poinformuj lekarza:

Gdy dziecko jest uczulone na preparaty pszczele. Gdy dziecko choruje na astmę oskrzelową, padaczkę lub jest alergikiem. Gdy dziecko przyjmuje leki rozszerzające oskrzela (leki przeciwastmatyczne), leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwuczuleniowe, przyjmuje inne preparaty pszczele bądź witaminowe.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.