Eliksir jemioły - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Nadciśnienie tętnicze, osłabienie, wycieńczenie organizmu, zaburzenia przemiany materii, podwyższony poziom cholesterolu, profilaktyka miażdżycy.

Dawkowanie:

Preparat do stosowania doustnego, przeznaczony dla osób dorosłych (nie podawać dzieciom!). Dawkowanie:1 x dziennie 20 ml ( kieliszek do likieru). Wskazane jest zażywanie przez dłuższy okres czasu. Nie przekraczać zalecanej dawki dzienniej. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Po zażyciu preparatu nie prowadzić pojazdów mechanicznych ze względu na zawarty alkohol.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.