Nurofen Ultrafast - Ibuprofenum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład ibuprofen
Postać kapsułki
Kategoria Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przeciwzapalne
przeciwbólowe

Wskazania:

W ostrych i przewlekłych bólach, głównie pochodzenia reumatycznego: w reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobie zwyrodnieniowej stawów, rwie kulszowej, zapaleniu korzonków nerwowych, w zespole bolesnego barku, w dnie moczanowej, niekiedy po zabiegach chirurgicznych, po usunięciu zębów, w bólach głowy, w bólach pourazowych, przy bolesnym miesiączkowaniu, w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1-2 kapsułki co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 1200 mg. Kapsułki popić płynem; należy połykać w całości (nie żuć i nie ssać).

Możliwe skutki uboczne:

Niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. Przy długotrwałym stosowaniu mogą wystąpić objawy zapalenia błony śluzowej żołądka i/lub dwunastnicy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy. Gdy przyjmujesz inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, kortykosteroidy, leki na nadciśnienie i moczopędne, doustne leki przeciwzakrzepowe, doustne leki przeciwcukrzycowe, preparaty litu, metotreksat . Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.