Balneum Hermal Plus - Soiae oleum, Polidocanolum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład polidokanol
olej sojowy
Postać płyn
Kategoria Dermatologia
Specjalności Alergologia
Pediatria
Medycyna rodzinna
Dermatologia i wenerologia
Działanie natłuszczające
przeciwświądowe

Wskazania:

Wspomagające leczenie wszystkich chorób skóry przebiegających z suchością i towarzyszącym jej świądem, jak np. atopowe zapalenie skóry, wyprysk przewlekły, świąd starczy. Wspomagające leczenie łuszczycy.

Dawkowanie:

Częstotliwość stosowania Balneum Hermal Plus zależy od rodzaju i stopnia dolegliwości i powinna być określona indywidualnie. Zazwyczaj kąpiele należy stosować w odstępach co 2 – 3 dni. W razie potrzeby można je stosować codziennie. Preparat należy wlać do wanny napełnionej wodą i równomiernie rozprowadzić. Temperatura wody nie powinna przekraczać 36 stopni, gdyż w wyższej temperaturze słabną właściwości natłuszczające preparatu. Niższa temperatura wody (około 32) jest natomiast korzystniejsza nie tylko dla procesu natłuszczania skóry, lecz także wskazana w leczeniu świądu. Czas trwania kąpieli należy określić indywidualnie, nie powinien on jednak być dłuższy niż 15-20 minut. Dla niemowląt i małych dzieci wskazane jest, by czas kąpieli wynosił tylko kilka minut. Preparat nie powinien być stosowany w okresie wysiewów odmiany krostkowej łuszczycy.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaczerwienienie, świąd i pieczenie skóry.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na glikol propylenowy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.