×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Elosalic - Mometasoni furoas, Acidum salicylicum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Początkowe leczenie łuszczycy o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim; preparat stosuje się w celu usuwania blaszek łuszczycowych.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

 

Uwaga! Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z preparatem.

 

Uwaga! Ze względu na zawartość kwasu salicylowego nie należy opalać się podczas kuracji lub przyjmować naświetlań UV po zastosowaniu leku.

 

Ostrożnie stosować u dzieci powyżej 12-go roku życia. Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania leku w tej grupie pacjentów nie zostały ustalone.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, odczyny poszczepienne, zapalenie skóry wokół ust, trądzik różowaty, trądzik pospolity, zaniki skóry, zakażenia bakteryjne (np. ropne zapalenie skóry, kiła, gruźlica), wirusowe (np. opryszczka, ospa wietrzna, półpasiec, brodawki płciowe), grzybicze lub pasożytnicze, łuszczycę krostkową i kropkową.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie określono bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w ciąży. Należy unikać stosowania w I i II trymestrze ciąży. Stosowanie preparatu w ostatnim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Najczęściej lekkie lub umiarkowane pieczenie w miejscu nałożenia maści, świąd, miejscowe zaniki skóry. Sporadycznie: rozstępy, wtórne zakażenia, zapalenie skóry przypominające trądzik różowaty (na skórze twarzy), wybroczyny.