Propolan (płyn) - Propolis extractum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

W stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła, oparzeniach I stopnia, stanach zapalnych skóry, niewielkich uszkodzeniach skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. W postaci nierozcieńczonej stosować do pędzlowania gardła i dziąseł. Do płukania - po rozpuszczeniu 15-25 kropli w 1/2 szklanki wody.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku uczulenia mogą pojawić się objawy miejscowe, jak świąd, zaczerwienienie skóry, wyprysk. Rzadsze są objawy ogólne: ból głowy, nudności, pokrzywki, wzrost temperatury ciała.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kit pszczeli, jesteś uczulony na użądlenia pszczół. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś  w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.