×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Diprogenta - Betamethasoni dipropionas, Gentamicinum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Stany zapalne skóry z wtórnym zakażeniem bakteryjnym, łuszczyca, kontaktowe, łojotokowe lub atopowe zapalenia skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Miejsca chorobowo zmienione smarować cienką warstwą maści lub kremu.

 

 

Uwaga! Nie stosować na dużą powierzchnię skóry, zwłaszcza uszkodzonej; nie stosować długotrwale ze względu na rozwijającą się oporność bakterii.

 

 

Uwaga! Nie stosować w pobliżu oczu.

 

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, grzybicze, gruźlicze i wirusowe choroby skóry, nowotwory skóry, trądzik różowaty lub trądzik młodzieńczy, zapalenie lub owrzodzenia żylakowate.

 

Gdy przyjmujesz leki immunosupresyjne, leki immunostymulujące, zostaniesz lub zostałaś/eś poddana/y szczepieniom ochronnych przeciw ospie.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Niekiedy podrażnienie skóry (świąd, pieczenie), a także wysuszenie skóry, zapalenie mieszków włosowych, trądzik, zaburzenia pigmentacji. Przy zastosowaniu opatrunku zamkniętego obserwowano macerację i zanik skóry, potówki, nadkażenia i rozstępy skórne.

 

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów.