×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Bemag - Magnesii lactoglubionas, Magnesii hydroaspartas, Pyridoxini hydrochloridum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Zapobiegawczo i leczniczo w stanach niedoboru magnezu, zmęczenia, nasilonego stresu, wzmożonej drażliwości, bólach głowy, w zaburzeniach snu, bólach mięśniowych, w okresach zwiększonego zapotrzebowania na magnez (dzieci w okresie wzrostu, ciąża i laktacja, podeszły wiek), w okresach rekonwalescencji, w profilaktyce miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca i zawałów serca.

Dawkowanie

Doustnie. Dorosłym i młodzieży w stwierdzonym niedoborze zaleca się ssanie 3-6 tabletek dziennie; w profilaktyce 2-3 tabletki. Dzieciom powyżej 3 roku życia zaleca się ssanie 1-2 tabletek dziennie.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadmiar magnezu, zaburzenia czynności nerek, zaburzenia rytmu serca, nużliwość mięśni, fenyloketonurię (ze względu na zawartość aspartamu), niedociśnienie, zaburzenia przewodnictwa mięśnia sercowego, zmiany w obrębie błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Gdy przyjmujesz preparaty wapnia i fosforanów, tetracykliny, związki żelaza i fluoru oraz doustne leki przeciwzakrzepowe, lewodopę, glikozydy naparstnicy.

Skutki uboczne

Nudności, biegunka, wysypka, senność.