Bemag - Magnesii lactoglubionas, Magnesii hydroaspartas, Pyridoxini hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Zapobiegawczo i leczniczo w stanach niedoboru magnezu, zmęczenia, nasilonego stresu, wzmożonej drażliwości, bólach głowy, w zaburzeniach snu, bólach mięśniowych, w okresach zwiększonego zapotrzebowania na magnez (dzieci w okresie wzrostu, ciąża i laktacja, podeszły wiek), w okresach rekonwalescencji, w profilaktyce miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca i zawałów serca.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorosłym i młodzieży w stwierdzonym niedoborze zaleca się ssanie 3-6 tabletek dziennie; w profilaktyce 2-3 tabletki. Dzieciom powyżej 3 roku życia zaleca się ssanie 1-2 tabletek dziennie.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, biegunka, wysypka, senność.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadmiar magnezu, zaburzenia czynności nerek, zaburzenia rytmu serca, nużliwość mięśni, fenyloketonurię (ze względu na zawartość aspartamu), niedociśnienie, zaburzenia przewodnictwa mięśnia sercowego, zmiany w obrębie błony śluzowej przewodu pokarmowego. Gdy przyjmujesz preparaty wapnia i fosforanów, tetracykliny, związki żelaza i fluoru oraz doustne leki przeciwzakrzepowe, lewodopę, glikozydy naparstnicy.