Hemofer F prolongatum - Ferrosi sulfas, Acidum folicum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Zapobieganie i leczenie niedokrwistości z niedoboru żelaza oraz profilaktyka niedokrwistości megaloblastycznej w ciąży.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zaleca się przyjmować preparat między posiłkami lub na czczo, jednak w przypadku objawów nietolerancji ze strony przewodu pokarmowego należy podawać go tuż po posiłku.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, biegunka, nudności, zaparcia). Preparat powoduje czarne zabarwienie stolca.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na niedokrwistość nie związaną z niedoborem żelaza, stany zapalne błony śluzowej przewodu pokarmowego. Gdy przyjmujesz tetracykliny, fluorochinolony, leki zobojętniające sok żołądkowy.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.