Ketoprom - Ketoprofenum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład ketoprofen
Postać żel
Kategoria Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalności Medycyna sportowa
Reumatologia
Działanie przeciwzapalne
przeciwbólowe

Wskazania

Bóle pourazowe mięśni i stawów, zapalenie ścięgien.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia 2 razy na dobę, zwykle przez około 7-10 dni. Niewielką ilość żelu (około 3-5 cm) nanieść na skórę w bolesnym miejscu i masować przez kilka minut w celu lepszego wchłaniania.

 

Uwaga! Nie stosować na uszkodzoną lub chorobowo zmienioną skórę.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne

Rzadko reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, wysypka). Bardzo rzadko: nudności, wymioty, biegunka, zaparcie oraz nasilenie niewydolności nerek. Sporadycznie mogą wystąpić: nadwrażliwość na światło, odczyny o cięższym przebiegu w postaci wyprysku pęcherzykowego, które mogą się nasilać lub uogólniać (reakcje anafilaktyczne). U osób nadwrażliwych na salicylany mogą wystąpić napady astmy oskrzelowej.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, kwas acetylosalicylowy oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, wysypkę, zmiany skórne, zakażenie skórne, rany, niewydolność krążenia, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby.

 

Gdy przyjmujesz metotreksat, kortykosteroidy, niesteroidowe leki przeciwzapalne.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią.