×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Ketoprom - Ketoprofenum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład ketoprofen
Postać żel
Kategoria Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalności Medycyna sportowa
Reumatologia
Działanie przeciwzapalne
przeciwbólowe

Wskazania do stosowania

Bóle pourazowe mięśni i stawów, zapalenie ścięgien.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia 2 razy na dobę, zwykle przez około 7-10 dni. Niewielką ilość żelu (około 3-5 cm) nanieść na skórę w bolesnym miejscu i masować przez kilka minut w celu lepszego wchłaniania.

 

Uwaga! Nie stosować na uszkodzoną lub chorobowo zmienioną skórę.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, kwas acetylosalicylowy oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, wysypkę, zmiany skórne, zakażenie skórne, rany, niewydolność krążenia, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby.

 

Gdy przyjmujesz metotreksat, kortykosteroidy, niesteroidowe leki przeciwzapalne.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Rzadko reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, wysypka). Bardzo rzadko: nudności, wymioty, biegunka, zaparcie oraz nasilenie niewydolności nerek. Sporadycznie mogą wystąpić: nadwrażliwość na światło, odczyny o cięższym przebiegu w postaci wyprysku pęcherzykowego, które mogą się nasilać lub uogólniać (reakcje anafilaktyczne). U osób nadwrażliwych na salicylany mogą wystąpić napady astmy oskrzelowej.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.