×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Ibalgin Sport - Heparinoidum, Ibuprofenum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Miejscowe objawy zapalne ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bóle związane z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. Pomocniczo w zakrzepowym zapaleniu żył powierzchniowych. Preparat przeciwdziała stwardnieniom skóry w następstwie przewlekłej niewydolności żylnej. Poza tym stosowany jest w leczeniu: zapalenia ścięgien, mięśni i powięzi, kontuzji i urazów (odniesionych np. przy uprawianiu sportu): obrzęki, stłuczenia, krwiaki, urazy stawów, uszkodzenia tkanek okołostawowych.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: warstwę kremu o grubości 1 mm rozprowadzić na zmienionej chorobowo powierzchni i otaczającej okolicy i delikatnie wetrzeć 2-3 razy dziennie, co 4-5 h. W przypadku chorób żył na chore miejsce może zostać zastosowany na noc opatrunek uciskowy. W przypadku leczenia kremem rozległych i bolesnych krwiaków na początku leczenia zaleca się zastosowanie opatrunku ściśle uszczelniającego, najlepiej w ciągu nocy.

Nie stosować na otwarte rany, powierzchnię skóry zmienioną dermatologicznie, błony śluzowe i do oczu.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu,  polekowe napady astmy, pokrzywkę lub alergiczny nieżyt nosa.

Gdy przyjmujesz doustnie kwas acetylosalicylowy oraz gdy stosujesz miejscowo preparaty zawierające tetracyklinę i hydrokortyzon.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

 

Skutki uboczne

Po zastosowaniu kremu może wystąpić przemijający rumień lub wysypka. Rzadko mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości (obrzmienie i zaczerwienienie skóry, pieczenie, świąd, pokrzywka).