Ibalgin Sport - Heparinoidum, Ibuprofenum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania

Miejscowe objawy zapalne ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bóle związane z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. Pomocniczo w zakrzepowym zapaleniu żył powierzchniowych. Preparat przeciwdziała stwardnieniom skóry w następstwie przewlekłej niewydolności żylnej. Poza tym stosowany jest w leczeniu: zapalenia ścięgien, mięśni i powięzi, kontuzji i urazów (odniesionych np. przy uprawianiu sportu): obrzęki, stłuczenia, krwiaki, urazy stawów, uszkodzenia tkanek okołostawowych.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: warstwę kremu o grubości 1 mm rozprowadzić na zmienionej chorobowo powierzchni i otaczającej okolicy i delikatnie wetrzeć 2-3 razy dziennie, co 4-5 h. W przypadku chorób żył na chore miejsce może zostać zastosowany na noc opatrunek uciskowy. W przypadku leczenia kremem rozległych i bolesnych krwiaków na początku leczenia zaleca się zastosowanie opatrunku ściśle uszczelniającego, najlepiej w ciągu nocy.

Nie stosować na otwarte rany, powierzchnię skóry zmienioną dermatologicznie, błony śluzowe i do oczu.

Możliwe skutki uboczne

Po zastosowaniu kremu może wystąpić przemijający rumień lub wysypka. Rzadko mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości (obrzmienie i zaczerwienienie skóry, pieczenie, świąd, pokrzywka).

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu,  polekowe napady astmy, pokrzywkę lub alergiczny nieżyt nosa.

Gdy przyjmujesz doustnie kwas acetylosalicylowy oraz gdy stosujesz miejscowo preparaty zawierające tetracyklinę i hydrokortyzon.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.