Ibalgin Sport - Heparinoidum, Ibuprofenum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Miejscowe objawy zapalne ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bóle związane z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. Pomocniczo w zakrzepowym zapaleniu żył powierzchniowych. Preparat przeciwdziała stwardnieniom skóry w następstwie przewlekłej niewydolności żylnej. Poza tym stosowany jest w leczeniu: zapalenia ścięgien, mięśni i powięzi, kontuzji i urazów (odniesionych np. przy uprawianiu sportu): obrzęki, stłuczenia, krwiaki, urazy stawów, uszkodzenia tkanek okołostawowych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: warstwę kremu o grubości 1 mm rozprowadzić na zmienionej chorobowo powierzchni i otaczającej okolicy i delikatnie wetrzeć 2-3 razy dziennie, co 4-5 h. W przypadku chorób żył na chore miejsce może zostać zastosowany na noc opatrunek uciskowy. W przypadku leczenia kremem rozległych i bolesnych krwiaków na początku leczenia zaleca się zastosowanie opatrunku ściśle uszczelniającego, najlepiej w ciągu nocy. Nie stosować na otwarte rany, powierzchnię skóry zmienioną dermatologicznie, błony śluzowe i do oczu.

Możliwe skutki uboczne:

Po zastosowaniu kremu może wystąpić przemijający rumień lub wysypka. Rzadko mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości (obrzmienie i zaczerwienienie skóry, pieczenie, świąd, pokrzywka).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu,  polekowe napady astmy, pokrzywkę lub alergiczny nieżyt nosa. Gdy przyjmujesz doustnie kwas acetylosalicylowy oraz gdy stosujesz miejscowo preparaty zawierające tetracyklinę i hydrokortyzon. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.