×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Vitrum Prenatal - Preparat złożony - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Polecany kobietom planującym ciążę, będącym w ciąży i matkom karmiącym piersią: w podstawowej profilaktyce niedoborów witamin i minerałów, w zapobieganiu niedokrwistości z niedoboru żelaza, kwasu foliowego i witaminy B12, w celu zmniejszenia zagrożenia wystąpienia niedomknięcia cewy nerwowej u płodu, dla poprawienia ogólnej kondycji organizmu.

Dawkowanie

Doustnie. Jeśli lekarz nie zaleci innego dawkowania, preparat stosować doustnie 1 tabletkę na dobę przed posiłkiem lub podczas porannego posiłku. W razie porannych mdłości wskazane jest przyjmować tabletkę w porze kolejnego posiłku. Zaleca się przyjmowanie tabletek w ciągu miesiąca przed planowaną ciążą, a następnie przez cały okres ciąży i karmienia piersią.

Poinformuj lekarza

Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające witaminę A i/lub D3.

 

Skutki uboczne

Przy stosowaniu zaleconego dawkowania preparat na ogół jest dobrze tolerowany przez organizm. W nielicznych przypadkach odnotowano w początkowym okresie przyjmowania preparatu zaburzenia żołądkowo-jelitowe (np. zaparcia), ale zwykle nie powoduje to konieczności przerwania przyjmowania tabletek.