×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Filmabak - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład poliwinylopirolidon
Postać krople do oczu
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Okulistyka
Działanie nawilżające
ochronne

Wskazania do stosowania

Preparat może być stosowany do nawilżania oczu w przypadku wystąpienia objawów suchego oka lub zmęczenia oczu spowodowanych czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr, dym, zanieczyszczenia, pył, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych lub charakteryzujących sie podwyższoną temperaturą i suchym powietrzem, podróżowanie samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputera.

Preparat można stosować do nawilżania soczewek kontaktowych w celu łatwiejszego zakładania i zdejmowania, jak również nawilżania oka w czasie ich noszenia.

Dawkowanie

Zewnętrznie, miejscowo, do oczu i na soczewki kontaktowe. Dawkowanie: 1 kroplę preparatu należy wkraplać w regularnych odstępach do każdego oka tak często, jak jest to konieczne, w zależności od uciążliwości objawów. Uwaga! Nie dotykać końcówką zakraplacza powierzchni oka!

Krople można używać przez 8 tygodni od otwarcia opakowania.

Uwaga! W przypadku stosowania kilku preparatów do oczu należy zachować przynajmniej 15 minut przerwy pomiędzy zakraplaniem kolejnych preparatów.

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Skutki uboczne

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić łagodne objawy podrażnienia oka.