Ozone Magnez - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład magnez
Postać tabletki musujące
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Dietetyka
Działanie uzupełnia dietę w magnez

Wskazania:

Uzupełnianie diety w magnez jest zalecane szczególnie w stanach zmęczenia, rozdrażnienia i stresu, do znoszenia zespołu napięcia przedmiesiączkowego, dla osób uprawiających sport lub narażonych na intensywny wysiłek fizyczny.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka dziennie. Nie zawiera cukru.

Możliwe skutki uboczne:

Czasami obserwuje się zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (biegunka).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, cierpisz na schorzenia nerek, zaburzenia elektrolitowe, przyjmujesz inne preparaty zawierające związki mineralne, antybiotyki.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.