×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Zincuprin - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład glukonian miedzi
glukonian cynku
Postać tabletki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Dermatologia i wenerologia
Działanie uzupełnia dietę w cynk i miedź

Wskazania do stosowania

Uzupełnienie codziennej diety w cynk i miedź. Preparat polecany przy problemach skóry wynikających z nadmiernej czynności gruczołów łojowych (m.in. trądzik młodzieńczy lub łojotok).

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci od 4 do 11 roku życia - 1 tabletka dziennie. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia - 3 tabletki dziennie. Preparat podaje się na 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku (w przypadku złej tolerancji można podawać go podczas posiłku).

 

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

 

Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz schorzenia nerek, chorobę Wilsona (zaburzenia przemian metabolicznych miedzi).

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią nie należy stosować preparatu Zincuprin bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, biegunka), ból głowy, metaliczny posmak w ustach.