Polixar 5 - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Suplement diety. Preparat polecany jako uzupełnienie codziennej diety w celu zmniejszenia ryzyka podwyższenia poziomu cholesterolu we krwi. W celu osiągnięcia lepszych rezultatów zaleca się równocześnie stosować odpowiednią dietę niskocholesterolową oraz zwiększyć aktywność fizyczną.

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 tabletki dziennie po kolacji.   Nie stosować u dzieci poniżej 5 roku życia.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na którykolwiek ze składników preparatów.   Gdy przyjmujesz inne leki obniżające poziom cholesterolu we krwi (statyny).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.