Rectanal - Natrii dihydrophosphas, Natrii hydrophosphas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład diwodorofosforan sodu
wodorofosforan sodu
Postać płyn
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie przeczyszczające

Wskazania:

Oczyszczanie jelita grubego przed badaniami diagnostycznymi jelita grubego oraz przed zabiegami chirurgicznymi i porodem. Zaparcia sporadycznie występujące (w tym po operacjach) oraz zaparcia po zastosowaniu środków kontrastowych.

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Dorośli około 120-150 ml. Dzieci 2-12 rok życia.: około 60-90 ml. Preparat należy stosować wieczorem w dniu poprzedzającym badanie lub zabieg operacyjny oraz w dniu operacji. W przypadku zaparć preparatu nie stosować dłużej niż jeden tydzień. Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia

Możliwe skutki uboczne:

Częste stosowanie preparatu może prowadzić do zaburzeń czynności jelita grubego.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz chore serce, zaburzenia czynności nerek. Gdy przyjmujesz leki moczopędne, leki blokujące kanały wapniowe. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.