Sal Ems Artificiale - Preparat złożony - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład bezwodny siarczan potasu
wodorowęglan sodu
chlorek sodu
bezwodny siarczan sodu
bezwodny wodorofosforan sodu
Postać tabletki musujące
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie wykrztuśne

Wskazania:

W nieżytach górnych dróg oddechowych, w nieżytach oskrzeli, w kaszlu z utrudnionym wykrztuszaniem plwociny, pomocniczo w astmie oskrzelowej.

Dawkowanie:

Doustnie. 3 razy dziennie po 1-2 tabletki rozpuszczone w szklance ciepłej wody lub mleka, po jedzeniu.

Możliwe skutki uboczne:

Podrażnienie błony śluzowej żołądka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, gruźlicę, krztusiec oraz gdy stosujesz dietę o niskiej zawartości sodu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.