×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Neoglandyna omega-6 - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Pomocniczo w leczeniu i profilaktyce zespołu napięcia przedmiesiączkowego, schorzeń skóry (atopowe zapalenie skóry, wyprysk atopowy), zaburzeń przemiany materii, przewlekłego zapalenia wątroby, przewlekły stres, w trakcie i po infekcjach, u palących papierosy, przy suchej skórze, w otyłości, przy skłonności do uczuleń.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli 1-2 kapsułki 3 razy dziennie; dzieci od 7 roku życia 1 kapsułka 2-3 razy dziennie. Pełen efekt uzyskuje się po 6 tygodniach stosowania. Dopuszcza się wyciskanie oleju z kapsułki.

Przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci od 7 roku życia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia krzepliwości krwi.

Gdy przyjmujesz leki przeciwzapalne, przeciwkrzepliwe.

Gdy jesteś lub przypuszczasz że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Skutki uboczne

Zawarty w preparacie kwas gamma-linolenowy może powodować wydłużenie czasu krwawienia. Po przyjęciu zbyt dużych dawek może wystąpić hipotonia (obniżenie ciśnienia tętniczego krwi).