Neoglandyna omega-6 - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Pomocniczo w leczeniu i profilaktyce zespołu napięcia przedmiesiączkowego, schorzeń skóry (atopowe zapalenie skóry, wyprysk atopowy), zaburzeń przemiany materii, przewlekłego zapalenia wątroby, przewlekły stres, w trakcie i po infekcjach, u palących papierosy, przy suchej skórze, w otyłości, przy skłonności do uczuleń.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 1-2 kapsułki 3 razy dziennie; dzieci od 7 roku życia 1 kapsułka 2-3 razy dziennie. Pełen efekt uzyskuje się po 6 tygodniach stosowania. Dopuszcza się wyciskanie oleju z kapsułki. Przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci od 7 roku życia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zawarty w preparacie kwas gamma-linolenowy może powodować wydłużenie czasu krwawienia. Po przyjęciu zbyt dużych dawek może wystąpić hipotonia (obniżenie ciśnienia tętniczego krwi).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia krzepliwości krwi. Gdy przyjmujesz leki przeciwzapalne, przeciwkrzepliwe. Gdy jesteś lub przypuszczasz że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.