×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Naturapia Menopauza - Calcium, Cimicifuga racemosa, Colecalciferolum, Glycine soja, Magnesium - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Dolegliwości występujące w okresie przekwitania: uderzenia gorąca, zlewne poty, zaburzenia snu, zmiany nastroju (wzmożona nerwowość, drażliwość, niepokój). Osteoporoza. Zwiększone zapotrzebowanie na wapń, magnez i witaminę D3, szczególnie u kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Preparat może być przyjmowany przez pacjentki, które nie mogą stosować hormonalnej terapii zastępczej z powodu istniejących przeciwwskazań lub odmawiają przyjmowania hormonów.

Dawkowanie

Doustnie. 1-2 tabletki dziennie.

 

Efekt działania preparatu występuje po około 2 tygodniach terapii.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy przyjmujesz preparaty zawierające estrogeny.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Jeśli podczas stosowania preparatu występują uczucie wzmożonego napięcia, bolesne nabrzmienia piersi lub zaburzenia krwawienia miesiączkowego, wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.