Naturapia Menopauza - Calcium, Cimicifuga racemosa, Colecalciferolum, Glycine soja, Magnesium - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Dolegliwości występujące w okresie przekwitania: uderzenia gorąca, zlewne poty, zaburzenia snu, zmiany nastroju (wzmożona nerwowość, drażliwość, niepokój). Osteoporoza. Zwiększone zapotrzebowanie na wapń, magnez i witaminę D3, szczególnie u kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Preparat może być przyjmowany przez pacjentki, które nie mogą stosować hormonalnej terapii zastępczej z powodu istniejących przeciwwskazań lub odmawiają przyjmowania hormonów.

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 tabletki dziennie.   Efekt działania preparatu występuje po około 2 tygodniach terapii.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Jeśli podczas stosowania preparatu występują uczucie wzmożonego napięcia, bolesne nabrzmienia piersi lub zaburzenia krwawienia miesiączkowego, wskazana jest konsultacja ginekologiczna.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy przyjmujesz preparaty zawierające estrogeny.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.