Naturapia Calcium Complex - Acidum ascorbicum, Calcium, Colecalciferolum, Magnesium - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Profilaktyka lub uzupełnianie stanów niedoboru wapnia, magnezu, witaminy D i C. Zapobieganie i kompleksowe leczenie osteoporozy i osteomalacji. Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń, magnez i witaminę D w trakcie leczenia złamań kości i rekonwalescencji po długotrwałym unieruchomieniu. Stany ujemnego bilansu wapnia i magnezu w organizmie, m.in. wskutek zaburzeń wchłaniania lub zwiększonego wydalania, złych nawyków dietetycznych, palenia tytoniu, nadużywania alkoholu i kawy.

Dawkowanie:

Dorośli doustnie: zapobiegawczo - 1 tabletkę dziennie; leczniczo - 2 tabletki dziennie.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy zaburzenia żołądkowo-jelitowe i ból głowy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu, cierpisz na zawyżony poziom wapnia we krwi i w moczu, zawyżony poziom magnezu we krwi, nadczynność gruczołów przytarczycznych, schorzenia nerek, kamicę nerkową, nużliwość mięśni, niedociśnienie.  Gdy przyjmujesz antybiotyki i chemioterapeutyki (tetracykliny, fluorochinolony), preparaty żelaza, glikozydy naparstnicy, leki przeciwarytmiczne, moczopędne leki tiazydowe, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, pochodne amfetaminy.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.