Minerały koloidalne - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Wspomagająco u  osób, którym zbyt wcześnie siwieją i wypadają włosy, w zapobieganiu wiotczeniu skóry i przedwczesnemu pojawienia się zmarszczek, dla poprawienia pamięci, przy depresjach, nerwicach, przy ogólnym osłabieniu, braku energii, osłabieniu odporności, cukrzycy, niedoborach żelaza i anemii, chorobach dziąseł i paradentozie, w problemach z układem hormonalnym i trawiennym,  u  kobiet dotkliwie odczuwających napięcie przedmiesiączkowe oraz objawy klimakterium, w chorobach układu sercowo-naczyniowego, niewydolności mięśnia sercowego, przy niewydolności układu mięśniowego, zapaleniach stawów, osteoporozie i słabych kościach, w bakteryjnych i grzybiczych stanach zapalnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Zaleca się przyjmować od 5 ml (1 łyżeczka) do 30 ml (6 łyżeczek) dziennie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające witaminy i minerały. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.