Lekopedia

Encyklopedia leków dostarczy Ci wyczerpujących informacji o działaniu, składnikach, zastosowaniu i dawkowaniu lekarstw i suplementów diety. By znaleźć interesujący Cię preparat, skorzystaj z wyszukiwarki leków lub wybierz specjalność z listy poniżej. W wyszukiwarce możesz również wyszukać substancje czynne leków.

Alfabetycznie

1 2 4 5 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Iberogast - Preparat złożony - zastosowanie i działanie lecznicze

Opis rozszerzony leku

Wskazania:

Preparat stosuje się w chorobach żołądka i jelit związanych z zaburzeniami w ruchach perystaltycznych i w wydzielaniu soków trawiennych. Preparat wskazany jest w skurczach żołądka i jelit, zespole jelita drażliwego, podrażnieniu żołądka, stanach zapalnych błony śluzowej żołądka.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie po 20 kropli, dzieci od 6 do 12 lat: 3 razy dziennie po 15 kropli - w małej ilości płynu przed lub w czasie posiłków. Wstrząsnąć przed użyciem. Obecność osadu czy zmętnienia nie wpływa na skuteczność płynu Iberogast. Nie zaleca się podawania dzieciom w wieku poniżej 6 lat. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W bardzo rzadkich przypadkach mogą pojawić się reakcje nadwrażliwości, takie jak np. wysypka, świąd, duszność.   W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn. Pojedyncza dawka leku, 20 kropli, zawiera tylko 0,24 g alkoholu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest rzadko występująca nadwrażliwość na składniki roślinne (1 na 10000 przypadków).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed użyciem leku w czasie ciąży i karmienia piersią należy zasięgnąć porady lekarza.

Preparaty dostępne w sprzedaży:

Iberogast, płyn doustny, 20 ml Iberogast, płyn doustny, 50 ml

Preparaty podobne:

Verdin Complexx, krople, trawienne, 40 ml Cholamid Trawienie, kapsułki, 10 szt.

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Zespół jelita drażliwego

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.