Gripex HotActiv - Acidum ascorbicum, Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład chlorowodorek fenylefryny
paracetamol
witamina C (kwas askorbinowy)
Postać proszek do sporządzania roztworu
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie udrażnia nos
przeciwbólowe
przeciwgorączkowe

Wskazania:

Wskazaniem do stosowania leku jest łagodzenie objawów przeziębienia i grypy: gorączki, bólu głowy, gardła, bólów mięśniowych i kostno-stawowych oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie, zapaleniu zatok przynosowych, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa i naczynioruchowym obrzęku błony śluzowej nosa.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka co 4-6 godzin (maksymalnie 6 saszetek na dobę). Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej wody.   Uwaga! Podczas stosowania leku nie wolno spożywać alkoholu. Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka), zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej), podwyższenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, bladość powłok, zaburzenia oddychania, napady astmy, zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, niepokój, bezsenność, omamy, lęk, nerwowość.   Lek może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, ciężkie zaburzenia czynność nerek i/lub wątroby, fenyloketonurię, jaskra, nadczynność tarczycy.   Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, fenylefrynę, pseudoefedrynę, inhibitory MAO (leki stosowane w depresji), zydowudynę, leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwdrgawkowe, leki obniżające ciśnienie tętnicze, indometacynę, preparaty będące antagonistami receptorów beta ( grupa leków stosowana w chorobach serca i nadciśnieniu tętniczym).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży.