Domowa Apteczka Wapń + D3 - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład witamina D3 (cholekalcyferol)
wapń
Postać tabletki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w wapń i witaminę D3

Wskazania:

Preparat polecany jest dla osób w podeszłym wieku i/lub ze słabymi kośćmi; młodzieży w okresie intensywnego wzrostu, jako uzupełnienie codziennej diety w wapń i witaminę D3, w zapobieganiu i pomocniczo w leczeniu osteoporozy, podczas rekonwalescencji po złamaniach kości i długotrwałym unieruchomieniu.

Dawkowanie:

Doustnie. Młodzież i osoby dorosłe 2 tabletki dziennie po posiłku.   Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy przyjmujesz inne preparaty z wapniem i witaminą D3.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.