Domowa Apteczka Potas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład potas
Postać tabletki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Dietetyka
Choroby wewnętrzne
Działanie uzupełnia dietę w potas

Wskazania:

Preparat polecany jest wspomagająco dla osób cierpiących na niedobór potasu w diecie, a w szczególności osobom z zaburzeniami gospodarki wodno-elektrolitowej (np. nadmierna potliwość, biegunka, intensywny wysiłek fizyczny).

Dawkowanie:

Doustnie. Osoby dorosłe - przy niedoborach potasu 1-3 tabletki dziennie z dużą ilością wody, najlepiej podczas posiłków lub bezpośrednio po nich. Nie zażywać na czczo.   Preparat może być stosowany u osób powyżej 16 roku życia.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu; cierpisz na schorzenia nerek, owrzodzenie żołądka lub jelit, schorzenia serca.   Gdy przyjmujesz inne preparaty potasu.   Jeżeli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.