BioCardine Omega-3 (BioCardine 900) - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład olej z sardynek i sardeli
Postać kapsułki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Kardiologia
Działanie uzupełnia dietę w kwasy tłuszczowe omega-3

Wskazania

Suplementacja diety w składniki wspomagające walkę z nadmiarem triglicerydów, zbyt wysokim stężeniem LDL-cholesterolu( tzw. zły cholesterol) i zbyt niskim stężeniem HDL-cholesterolu ( tzw. dobry cholesterol) we krwi.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci w wieku 3 do 12 lat: 1 kapsułka na dobę. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania 3 kapsułki na dobę. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2-3 kapsułki na dobę. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania 6 kaspułek na dobę.

Preparat należy przyjmować 15-20 minut przed posiłkiem. Kapsułki należy połknąć w całości, popijając niewielką ilością wody.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, na skazę krwotoczną lub oczekujesz na zabieg operacyjny.

Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem.