BioCardine Omega-3 (BioCardine 900) - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład olej z sardynek i sardeli
Postać kapsułki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Kardiologia
Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w kwasy tłuszczowe omega-3

Wskazania:

Suplementacja diety w składniki wspomagające walkę z nadmiarem triglicerydów, zbyt wysokim stężeniem LDL-cholesterolu( tzw. zły cholesterol) i zbyt niskim stężeniem HDL-cholesterolu ( tzw. dobry cholesterol) we krwi.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci w wieku 3 do 12 lat: 1 kapsułka na dobę. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania 3 kapsułki na dobę. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2-3 kapsułki na dobę. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania 6 kaspułek na dobę. Preparat należy przyjmować 15-20 minut przed posiłkiem. Kapsułki należy połknąć w całości, popijając niewielką ilością wody. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, na skazę krwotoczną lub oczekujesz na zabieg operacyjny. Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.