×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Apap Noc - Paracetamolum, Diphenhydramini hydrochloridum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Trudności w zasypianiu spowodowane bólem (głowy, mięśni, zębów, bolesnym miesiączkowaniem). Bóle związane z przeziębieniem i grypą.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletki 30 minut przed snem.

 

Uwaga! Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Nie stosować łącznie z innymi preparatami zawierającymi paracetamol.

 

Uwaga! W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, jaskrę, przerost gruczołu krokowego, astmę oskrzelową, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, padaczkę, chorobę alkoholową.

 

Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, leki z grupy inhibitorów MAO, leki nasenne, leki przeciwlękowe, opioidowe leki przeciwbólowe.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Nudności, zaburzenia trawienia, skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka), uczucie suchości w jamie ustnej, zawroty głowy, senność, zaburzenia częstości skurczów serca, niewyraźne widzenie, zaburzenia czynności wątroby i dróg żółciowych w tym ostre uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania.

 

Lek upośledza sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.