Apap Przeziębienie FAST (Apap C Plus) - Paracetamolum, Acidum ascorbicum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład paracetamol
witamina C (kwas askorbinowy)
Postać tabletki musujące
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przeciwgorączkowe
przeciwbólowe

Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w przebiegu przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci od 12 roku życia: 1 tabletkę rozpuścić w 1/2 szklanki wody i pić co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Uwaga! Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości (zaczerwienie skóry, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, pocenie, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu, napad astmy oskrzelowej), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby), zaburzenia ze strony układu krwiotwórczego, zaburzenia ze strony układu moczowego. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamolu lub którykolwiek składnik preparatu, schorzenia wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, inhibitory MAO (monoaminooksydazy). Uwaga! Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków nie należy stosować preparatu Apap Przeziębienie FAST. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Należy wówczas unikać jego stosowania, jednak w razie konieczności w dawkach terapeutycznych wydaje się być bezpieczny w krótkotrwałym leczeniu w ciąży i okresie karmienia piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.