Plusssz Nb Żelazo+Multiwitamina - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Stosowany w celu uzupełnienia codziennej diety w niezbędne witaminy i żelazo. Polecany dla kobiet, mających nadmierne krwawienia podczas miesiączki; również  dla osób narażonych na nadmierny wysiłek fizyczny i umysłowy.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka dziennie po uprzednim rozpuszczeniu w szklance zimnej wody. Nie przyjmować w czasie posiłków, ani z pokarmami mlecznymi. Pokarm, zwłaszcza mleko i jego przetwory oraz jaja zmniejsza wchłanianie żelaza. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat  w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, nietolerancję żelaza, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, marskość wątroby, stany zapalne błony śluzowej przewodu pokarmowego. Gdy przyjmujesz antybiotyki (tetracykliny), chemioterapeutyki (fluorochinolony), lewodopę, lewotyroksynę, metyldopę, sulfasalazynę, związki cynku, leki zobojętniające sok żołądkowy (związki glinu i magnezu), fosforany, cholestyraminę, pankreatynę, allopurinol.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.