Plusssz Nb Żelazo+Multiwitamina - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Stosowany w celu uzupełnienia codziennej diety w niezbędne witaminy i żelazo. Polecany dla kobiet, mających nadmierne krwawienia podczas miesiączki; również  dla osób narażonych na nadmierny wysiłek fizyczny i umysłowy.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka dziennie po uprzednim rozpuszczeniu w szklance zimnej wody. Nie przyjmować w czasie posiłków, ani z pokarmami mlecznymi. Pokarm, zwłaszcza mleko i jego przetwory oraz jaja zmniejsza wchłanianie żelaza. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat  w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, nietolerancję żelaza, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, marskość wątroby, stany zapalne błony śluzowej przewodu pokarmowego. Gdy przyjmujesz antybiotyki (tetracykliny), chemioterapeutyki (fluorochinolony), lewodopę, lewotyroksynę, metyldopę, sulfasalazynę, związki cynku, leki zobojętniające sok żołądkowy (związki glinu i magnezu), fosforany, cholestyraminę, pankreatynę, allopurinol.