Linola (dodatek do kąpieli leczniczej) - Fatty acids, unsaturated, Paraffin - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Wspomagająco w leczeniu dermatoz przebiegających z wysuszeniem i złuszczaniem naskórka (łuszczyca, świerzbiączka, rybia łuska).

Dawkowanie:

20-40 ml preparatu dodaje się do wanny pełnej wody. W zależności od stanu skóry kąpiel stosuje się codziennie lub 2-3 razy w tygodniu przez 4 tygodnie (bądź do uzyskania poprawy); czas kąpieli nie powinien przekraczać 15-20 minut (dzieci krócej). Preparat (w ilości 20 ml) można też stosować do kąpieli pod prysznicem, po uprzednim rozcieńczeniu i naniesieniu na wilgotną skórę. Do kąpieli nie należy stosować mydła lub innych środków myjących.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie kontaktowe zapalenie skóry.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.