Buflox Retard - Buflomedili hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład chlorowodorek buflomedilu
Postać tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Angiologia
Działanie rozszerza obwodowe naczynia krwionośne

Wskazania:

Miażdżyca tętnic kończyn dolnych, inne schorzenia obturacyjne tętnic powodujące objawy obwodowego niedokrwienia, gdy leczenie operacyjne lub leczenie innymi metodami nie może być zastosowane.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie ustala lekarz. Tabletki należy przyjmować w czasie lub po posiłkach. Nie rozgryzać.

Możliwe skutki uboczne:

Ból i zawroty głowy, zaburzenia snu, nudności, wymioty, biegunka, skórne reakcje alergiczne (świąd, wysypka, zaczerwienienie skóry), obniżenie ciśnienia krwi.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby serca, bardzo niskie ciśnienie krwi, niedawno przebyłeś krwotoczny udar mózgu. Gdy przyjmujesz inne leki rozszerzające naczynia krwionośne, leki obniżające ciśnienie tętnicze. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.