Biospasmil - Papaverini hydrochloridum, Belladonnae extractum siccum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z pokrzyku wilcza jagoda
chlorowodorek papaweryny
Postać czopki doodbytnicze
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Gastroenterologia
Medycyna rodzinna
Działanie rozkurczające

Wskazania:

Stany skurczowe w obrębie jamy brzusznej, kolka żółciowa, kolka nerkowa.

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Osoby dorosłe 1-3 czopki na dobę. W czasie leczenia nie wolno spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Podwyższenie ciśnienia wewnątrzgałkowego (zaostrzenie objawów jaskry), rozszerzenie źrenic, światłowstręt i upośledzenie zdolności widzenia, suchość błon śluzowych, zmniejszenie wydzielania potu, zaparcia, zatrzymanie moczu, refluks żołądkowo-przełykowy, zaburzenia rytmu serca, reakcje alergiczne, podwyższenie temperatury ciała,ból i zawroty głowy, zaczerwienienia skóry twarzy, zaburzenia czynności wątroby. Preparat może powodować zaburzenie widzenia, zawroty głowy i senność. Nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn do 2 h po zastosowaniu leku. W przypadku utrzymywania się objawów dłużej, nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn do czasu ich ustąpienia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby układu krążenia, choroby dróg oddechowych, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, przerost gruczołu krokowego, choroby pęcherza moczowego, jaskrę. Gdy przyjmujesz trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, pochodne fenotiazyny, chinidynę, amantadynę, leki przeciwhistaminowe, metyleksynę, leki obniżające ciśnienie krwi, leki nasenne, uspokajające, przeciwdepresyjne, neuroleptyki. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.