Posorutin - Troxerutinum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład trokserutyna
Postać krople do oczu
Kategoria Narządy wzroku i słuchu
Specjalności Okulistyka
Działanie przeciwutleniające
przeciwobrzękowe
uszczelnia naczynia
Zamów w doz.pl Posorutin, krople do oczu, (50 mg / 1 ml), 10 ml

Wskazania:

Wspomagająco w schorzeniach oczu przebiegających ze zwiększoną przepuszczalnością i łamliwością naczyń włosowatych (np. angiopatie cukrzycowe) oraz w wylewach podspojówkowych w przebiegu cukrzycy.

Dawkowanie:

Do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny zdejmować je przed zakraplaniem leku i ponownie zakładać co najmniej 15 minut później.   Uwaga! Po otwarciu flakonu należy zużyć jego zawartość w ciągu 6 tygodni.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie reakcje uczuleniowe.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Brak danych dotyczących ewentualnego szkodliwego wpływu trokserutyny na płód.