Lekopedia

Encyklopedia leków dostarczy Ci wyczerpujących informacji o działaniu, składnikach, zastosowaniu i dawkowaniu lekarstw i suplementów diety. By znaleźć interesujący Cię preparat, skorzystaj z wyszukiwarki leków lub wybierz specjalność z listy poniżej. W wyszukiwarce możesz również wyszukać substancje czynne leków.

Alfabetycznie

1 2 4 5 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż

Ulotka wyrobu medycznego - działanie, zastosowanie

Hylo-Care - zastosowanie i działanie

Podstawowe informacje
Skład dekspantenol hialuronian sodu
Postać krople do oczu
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Okulistyka
Działanie łagodzące nawilżające
PREPARATY PODOBNE
Hyabak, 0,15%, roztwór do oczu i soczewek, hipotoniczny, 10 ml

Promocja

Hyabak, 0,15%, roztwór do oczu

27.99 zł 31.69 zł
Filmabak, 2 %, krople do oczu, nawilżające soczewkę, 10 ml

Promocja

Filmabak, 2 %, krople do oczu,

28.99 zł 31.98 zł
Hylo-Comod, krople do oczu, 10 ml
OFERTA PORTALU doz.pl
Hylo-Care, krople do oczu, 10 ml
Opis rozszerzony wyrobu medycznego

Wskazania:

 Preparat stosuje się w celu nawilżenia oka, w dolegliwościach związanych z upośledzeniem wydzielania łez, do których dochodzi m.in. w wyniku przebywania w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach, na słońcu lub wietrze.

Dawkowanie:

Zwykle podaje się 3 razy dziennie 1 kroplę do worka spojówkowego każdego oka. W przypadku leczenia innymi kroplami ocznymi, należy zachować odstęp przynajmniej 30 minutowy. Preparat powinien być zawsze zakroplony jako ostatni.

Możliwe skutki uboczne:

W odosobnionych przypadkach stwierdzono występowanie reakcji alergicznych (pieczenie, łzawienie), które ustępowały natychmiast po odstawieniu preparatu.

Preparaty dostępne w sprzedaży:

Hylo-Care, krople do oczu, 10 ml

Preparaty podobne:

Hyabak, 0,15%, roztwór do oczu i soczewek, hipotoniczny, 10 ml Filmabak, 2 %, krople do oczu, nawilżające soczewkę, 10 ml Hylo-Comod, krople do oczu, 10 ml

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Soczewki kontaktowe na lato

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.