Sulfacetamidum 10% H-E-C - Sulfacetamidum natricum, Hydroxyethylcellulosum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład sulfacetamid sodu
hydroksyetyloceluloza
Postać krople do oczu
Kategoria Narządy wzroku i słuchu
Specjalności Okulistyka
Działanie bakteriostatyczne

Wskazania:

Ostre, podostre i przewlekłe, bakteryjne zapalenie spojówek i rogówki.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Przed zastosowaniem leku należy zdjąć soczewki kontaktowe. Można je ponownie założyć co najmniej 15 minutach  po podaniu leku.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy objawy podrażnienia spojówek i reakcje nadwrażliwości, nadkażenia opornymi drobnoustrojami.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, sulfonamidy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w preparacie.   Gdy stosujesz inne leki okulistyczne.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w okresie karmienia piersią.