Scorbolamid - Salicylamidum, Acidum ascorbicum, Rutosidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład salicylamid
witamina C (kwas askorbinowy)
rutozyd
Postać tabletki drażowane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przeciwbólowe
przeciwzapalne
przeciwgorączkowe
Zamów w doz.pl Scorbolamid, drażetki, 20 szt.

Wskazania:

Gorączka i ból związane z przeziębieniem lub grypą, bóle głowy.

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 tabletki drażowane 3 razy dziennie, bezpośrednio po posiłkach. Nie należy przekraczać zalecanych dawek.   Uwaga! W trakcie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu. Picie alkoholu podczas leczenia zwiększa ryzyko podrażnienia błon śluzowych i niebezpieczeństwo wystąpienia krwawień z przewodu pokarmowego   Uwaga! Dzieci do ukończenia 12 roku życia nie powinny przyjmować preparatu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, wymioty, skurcze w obrębie jamy brzusznej, uczucie palenia za mostkiem, brak łaknienia, biegunka, podrażnienie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy (nadżerki i owrzodzenia), ból i zawroty głowy, senność, zaczerwienienie twarzy, nadmierna potliwość, suchość w ustach, wysypka.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niesteroidowe leki przeciwzapalne, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, choroby nerek, astmę, skazę krwotoczną, zaburzenia krzepnięcia.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, doustne leki przeciwzakrzepowe, doustne leki przeciwcukrzycowe, insulinę, sulfonamidy (np.Bactrim, Biseptol), penicylinę, fenytoinę, kortykosteroidy, leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego, barbiturany, propranolol.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek można stosować w I i II trymestrze ciąży jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w III trymestrze ciąży. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.