
Encyklopedia leków
Infanrix IPV+Hib - Vaccinum diphtheriae, tetani, pertussis sine cellulis elementis praeparatum, poliomyelitidis inactivatum et haemophili stirpe b coniugatum adsorbatum
Podstawowe informacje
- Skład
-
toksoid błoniczytoksoid tężcowyszczepionka przeciw krztuścowiszczepionka przeciw H. influenzae typ bszczepionka przeciw poliomyelitis (inaktywowana)
- Postać
-
proszek i zawiesina do przygotowania zawiesiny do wstrzykiwań
- Kategoria
-
Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)
- Specjalności
-
Choroby zakaźne i pasożytniczePediatria
- Działanie
-
szczepionka skojrzona
Oferta portalu DOZ.pl
Czynne uodpornianie dzieci od 2 miesiąca życia przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi, poliomyelitis (choroba Heinego-Medina) i zakażeniom Haemophilus influenzae typu b. Preparat jest również zalecany jako szczepionka uzupełniająca u dzieci uprzednio uodpornianych szczepionką DTP (przeciw błonicy, krztuścowi i tężcowi), polio i antygenami Hib (Haemophilus influenzae typu b). Szczepionka nie zabezpiecza przed infekcją innymi typami Haemophilus influenzae ani przed zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych wywołanym przez inne drobnoustroje.
Domięśniowo, w przednio-boczną część uda. Zaleca się, aby każda kolejna dawka była podawana w inne miejsce. Szczepionkę należy podawać zgodnie z oficjalnymi zaleceniami.
Cykl szczepienia pierwotnego składa się z 3 dawek podanych w ciągu pierwszych 6 miesięcy życia i może być rozpoczęty w drugim miesiącu życia. Należy przestrzegać odstępów co najmniej jednomiesięcznych pomiędzy poszczególnymi dawkami. W drugim roku życia zaleca się podanie dawki uzupełniającej.
Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim.
Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Infanrix IPV+Hib nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki.
Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.
Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Gdy Twoje dziecko ma nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu lub wykazało objawy nadwrażliwości po poprzednim zastosowaniu szczepionki.
Gdy Twoje dziecko przyjmuje leki immunosupresyjne (obniżające odporność organizmu). Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty oraz o otrzymanych szczepieniach.
Bolesność, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu podania. Gorączka, niepohamowany płacz, wymioty, biegunka, utrata apetytu, rozdrażnienie, niepokój, kaszel, zapalenie oskrzeli, wyciek wodnisty z nosa, wysypka, pokrzywka.
Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem