Gelclair - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład chamazulen
Postać żel
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Stomatologia ogólna
Działanie zapobiega podrażnieniom
osłaniające

Wskazania:

Zmiany chorobowe śluzówki jamy ustnej. Preparat jest wskazany do stosowania u chorych podczas radioterapii, chemioterapii, po zabiegach operacyjnych jamy ustnej, owrzodzeniach spowodowanych urazami po klamrach nazębnych lub protezach.

Dawkowanie:

Gelclair należy stosować 3 razy dziennie lub według potrzeby. Przygotowując preparat należy całą zawartość jednej saszetki wsypać do szklanki i dodać około 30ml wody ( 2 łyżki stołowe). Dobrze wymieszać miksturę i użyć do pędzlowania lub płukania jamy ustnej tylko raz. Wypłukać jamę ustną bardzo dokładnie. Odczekać 1 minutę lub jeśli to możliwe dłużej do czasu pokrycia powłoką ochronną języka, podniebienia, gardła, wewnętrznej strony policzków. Pozostałą miksturę wypluć. Po wypędzlowaniu lub wypłukaniu jamy ustnej, należy unikać jedzenia i picia, przez co najmniej 1 godzinę. Po zabiegu nie płukać oraz nie myć jamy ustnej. Jeśli woda jest niedostępna produkt może być stosowany bez rozcieńczania.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.