Rutinosal C - Salicis cortex, Rutinum, Acidum ascorbicum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Choroby  przebiegające z gorączką i dolegliwościami bólowymi, przeziębienie.  

Dawkowanie:

Doustnie. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej stosować 1 - 2 tabletek 3 razy dziennie po jedzeniu. Popić co najmniej jedną szklanką ciepłego płynu. Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe oraz reakcje alergiczne, takie jak świąd, pokrzywka, astma.  

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub jesteś uczulony na kwas acetylosalicylowy, chorujesz na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, zaburzenia krzepnięcia krwi, schorzenia nerek, wątroby, cukrzycę, masz skłonności do kamicy nerkowej. Gdy przyjmujesz NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne, np. Aspirin), doustne leki przeciwzakrzepowe, leki moczopędne, doustne leki przeciwcukrzycowe, doustne leki antykoncepcyjne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.  

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.