×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Tabletki z czosnku - Allii sativi bulbus - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Pomocniczo w łagodnych postaciach podwyższonego poziomu tłuszczów, zapobiega zwężeniu naczyń krwionośnych oraz jest lekiem przeciwagregacyjnym. Ponadto jako łagodny środek ograniczający rozwój flory jelitowej.

Dawkowanie

Doustnie. W profilaktyce przeciwmiażdżycowej: 2-3 razy dziennie po 1-2 tabletki. Pomocniczo w zakażeniach układu pokarmowego i w profilaktyce zakażeń górnych dróg oddechowych: dorośli - 3 razy dziennie po 2 tabletki, dzieci powyżej 3 lat - 2 razy dziennie po 1 tabletce.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub związki siarkowe, zaburzenia funkcji wątroby, ostry nieżyt żołądka i jelit, kamicę żółciową.

 

Gdy przyjmujesz leki obniżające krzepliwość krwi, np. salicylanów (z uwagi na działanie antyagregacyjne czosnku) oraz środków przeciwwirusowych z grupy inhibitorów proteaz (czosnek może osłabiać ich działanie).

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ze względu na przechodzenie do mleka matki związków siarki obecnych w preparacie stosowanie w okresie karmienia należy skonsultować z lekarzem.

Skutki uboczne

Reakcje nadwrażliwości.